VISK - vlajky v hlavičce

en de fr pl sl cz

VISK - Slideshow

BenešovBoleslavKladnoJezuitská kolej v Kutné HořePraha_KořenskéhoNymburkPříbramRakovníkPraha_Zborovského
en de cz cz

Profesním vzděláváním ke kvalitě

Projekt Vzdělávacího institutu Středočeského kraje byl úspěšně ukončen 30.6.2015.

Celoživotním vzděláváním k profesnímu i osobnímu růstu – vzdělávání sociálních pracovníků a pracovníků v sociálních službách ve Středočeském kraji

CZ.1.04/3.1.03/A7.00092

Realizace projektu: 01. 11. 2013 – 30. 06. 2015

Projekt je zaměřen na rozvoj odborných profesních kompetencí sociálních pracovníků a pracovníků v sociálních službách včetně vedoucích pracovníků, dále pak na dosažení kvalifikace nekvalifikovaných pracovníků v sociálních službách jako předpokladu pro další kvalitní výkon jejich profesí.

Na každé pololetí bude připraven přehled vzdělávacích kurzů – katalog, který bude k dispozici před každým realizovaným pololetím poskytovatelům sociálních služeb ve Středočeském kraji. Vzdělávání bude pro uvedenou cílovou skupinu ZDARMA!

Kontaktní osoba: Mgr. Kateřina Lesová, e-mail: lesova@visk.cz, tel.: 725 416 194


V rámci projektu OP LZZ „Celoživotním vzděláváním k profesnímu i osobnímu růstu – vzdělávání sociálních pracovníků a pracovníků v sociálních službách ve Středočeském kraji“ realizoval Vzdělávací institut Středočeského kraje v roce 2015 již potřetí Kvalifikační kurz pro pracovníky v sociálních službách. Jeho účastníci absolvovali v době od ledna do konce května 150 hodin teoretické i praktické výuky a na konci úspěšně složili závěrečnou zkoušku. Získali osvědčení, které jim při slavnostním ukončení kurzu dne 28. 5. 2015 společně s ředitelem VISK panem Jiřím Holým a metodičkami VISK osobně předala senátorka a radní pro oblast sociálních věcí Středočeského kraje paní Emílie Třísková.

Na základě získaného osvědčení jsou absolventi oprávněni pracovat jako pracovníci v sociálních službách. Jak paní senátorka ve svém projevu zdůraznila, budou vykonávat nelehkou a velice zodpovědnou práci, při níž budou v přímém kontaktu s klienty sociálních služeb.

Více v přiloženém souboru.


Zpravodajství o realizaci projektového kurzu KA2 realizovaného 26. 5. 2015 v Domově V Zahradách Zdice.