VISK - vlajky v hlavičce

en de fr pl sl cz

VISK - Slideshow

BenešovBoleslavKladnoJezuitská kolej v Kutné HořePraha_KořenskéhoNymburkPříbramRakovníkPraha_Zborovského
en de cz cz

Prahou minulou i současnou / Malá Strana V.

Seminář spojený s vlastní tematickou exkurzí, který provází pedagogy jednotlivými pražskými obvody, čtvrtěmi, zajímavými místy a památkami hlavního města a který probíhá formou literárně historických výkladů zasazených do dobového kulturního a uměleckého rámce s obecně historickým pozadím. Účastníci budou vybaveni metodickými nástroji a konkrétními texty, které mohou využít pro svou pedagogickou praxi.
Cílem semináře je hlubší seznámení pedagogů s historickým a uměleckým vývojem jednotlivých pražských míst, popř. památek v kontextu se společenským vývojem našich zemí.
MALÁ STRANA V. – tematická vycházka zavede účastníky do málo známých a tajemných malostranských zákoutí, která se nacházejí stranou od ruchu Malostranského náměstí
a Nerudovy ulice. Cesta povede od kostela sv. Josefa v Josefské ulici kolem kostela sv. Tomáše v Tomášské ulici na Pětikostelní náměstí, na kterém se nenalézá ani jeden kostel. Dále nás seznámí s ulicí U zlaté studně, Sněmovní ulicí, a ulicí Thunovskou přivede k Zámeckým schodům.
Kód:18-04-G92
Určeno:pedagogickým pracovníkům ZŠ a SŠ, popř. dalším zájemcům.
Lektor:Mgr. Ivana Motýlová
Organizační garant:Vlasta Koubová, DiS., 724 751 900, koubova@visk.cz
Cena:450 Kč
Délka:4 hod.
Poznámka:Účastníci získají metodický materiál. Místo srazu bude upřesněno v pozvánce.
Termín konání:St 27.04.2016   14:00-16:30
Místo konání:Praha, Malá Strana