VISK - vlajky v hlavičce

en de fr pl sl cz

VISK - Slideshow

BenešovBoleslavKladnoJezuitská kolej v Kutné HořePraha_KořenskéhoNymburkPříbramRakovníkPraha_Zborovského
en de cz cz

Pietními místy Prahy / Olšanské hřbitovy 1

Seminář spojený s vlastní tematickou exkurzí, který provází pedagogy jednotlivými pražskými pietními místy a památkami hlavního města a který probíhá formou literárně historických výkladů zasazených do dobového kulturního a uměleckého rámce s obecně historickým pozadím.
Cílem je hlubší seznámení pedagogů s historickým a uměleckým vývojem jednotlivých pražských pietních míst, popř. památek v kontextu se společenským (politickým a kulturním) vývojem našich zemí. Účastníci budou vybaveni metodickými nástroji a konkrétními texty, které mohou využít pro svou pedagogickou praxi.
OLŠANSKÉ HŘBITOVY 1 - tematická vycházka provede účastníky nejstarší částí Olšanských hřbitovů, které jsou pro bohatý soubor náhrobků i pro svůj duchovní význam památkově chráněné. Bude zmíněna jejich historie, historie pohřbívání a funerálního umění. Naše kroky se zastaví se u míst, kde odpočívají v pokoji především osobnosti spojené s 1. a 2. generací národního obrození (V. M. Kramerius, K. Havlíček Borovský, L. Čelakovský, J. Jungmann a K. J. Erben), významní mladočeští politici jako J. Grégr, výjimečné ženy jako K. Světlá či M. D. Rettigová nebo realizátoři myšlenky ve zdravém těle zdravý duch Fügner a Tyrš a mnozí další známí i méně známí lidé.
Kód:18-04-G21
Určeno:pedagogickým pracovníkům ZŠ, SŠ
Lektor:Mgr. Ivana Motýlová, Mgr. Petr Motýl
Organizační garant:Vlasta Koubová, DiS., 724 751 900, koubova@visk.cz
Cena:450 Kč
Délka:4 hod.
Poznámka:Místo srazu bude upřesněno v pozvánce.
Termín konání:Út 13.06.2017   14:00-16:30
Místo konání:Praha, Olšany