VISK - vlajky v hlavičce

en de fr pl sl cz

VISK - Slideshow

BenešovBoleslavKladnoJezuitská kolej v Kutné HořePraha_KořenskéhoNymburkPříbramRakovníkPraha_Zborovského
en de cz cz

Prahou minulou i současnou / Obecní dům

Seminář spojený s vlastní tematickou exkurzí, který provází pedagogy jednotlivými pražskými obvody, čtvrtěmi, zajímavými místy a památkami hlavního města a který probíhá formou literárně historických výkladů zasazených do dobového kulturního a uměleckého rámce s obecně historickým pozadím. Účastníci budou vybaveni metodickými nástroji a konkrétními texty, které mohou využít pro svou pedagogickou praxi.
Cílem semináře je hlubší seznámení pedagogů s historickým a uměleckým vývojem jednotlivých pražských míst, popř. památek v kontextu se společenským vývojem našich zemí.
OBECNÍ DŮM - je nejen perlou secesní architektury, ale také místem, které je neoddělitelně spojené se vznikem československé státnosti. Při prohlídce nádherné Smetanovy síně či jednotlivých salonků se každý na vlastní oči přesvědčí, jak dokonalá byla, začátkem 20. století, práce „zlatých českých rukou“ ať již v podobě architektonického návrhu, umělecké invence či řemeslnického ztvárnění.
Kód:18-03-G51
Určeno:pedagogickým pracovníkům ZŠ a SŠ
Lektor:PhDr. Jaroslava Nováková
Organizační garant:Vlasta Koubová, DiS., 724 751 900, koubova@visk.cz
Cena:600 Kč
Délka:4 hod.
Poznámka:Sraz účastníků bude upřesněn v pozvánce. V ceně vycházky je zahrnuto vstupné do Obecního domu. V případě zájmu o fotografování je nutné uhradit jednorázový poplatek 55 Kč v pokladně Obecního domu.
Termín konání:St 26.09.2018   13:00
Místo konání:Praha, Obecní dům, Náměstí Republiky, Praha 1