VISK - vlajky v hlavičce

en de fr pl sl cz

VISK - Slideshow

BenešovBoleslavKladnoJezuitská kolej v Kutné HořePraha_KořenskéhoNymburkPříbramRakovníkPraha_Zborovského
en de cz cz

Prahou minulou i současnou / Petřín

Seminář spojený s vlastní tematickou exkurzí, který provází pedagogy jednotlivými pražskými obvody, čtvrtěmi, zajímavými místy a památkami hlavního města a který probíhá formou literárně historických výkladů zasazených do dobového kulturního a uměleckého rámce s obecně historickým pozadím. Účastníci budou vybaveni metodickými nástroji a konkrétními texty, které mohou využít pro svou pedagogickou praxi.
Cílem semináře je hlubší seznámení pedagogů s historickým a uměleckým vývojem jednotlivých pražských míst, popř. památek v kontextu se společenským vývojem našich zemí.
PETŘÍN – tematická vycházka provede účastníky kvetoucím Petřínem s řadou krásných vyhlídek na Prahu. Začíná na Újezdě u Pomníku obětem komunismu, dále pokračuje kolem pomníků K. H. Máchy, J. Nerudy a J. Vrchlického vyhlídkovou cestou k rozhledně, růžovým sadem kolem kostela sv. Vavřince a hvězdárny a končí v zahradě Květnice, plné rozkvetlých květin i keřů. Mimo historie Petřína zazní i ukázky z děl literátů, kteří o Petříně psali a budou objevena i méně navštěvovaná zákoutí petřínského kopce.
Kód:18-03-G25
Určeno:pedagogickým pracovníkům ZŠ a SŠ
Lektor:Mgr. Ivana Motýlová, Mgr. Petr Motýl
Organizační garant:Vlasta Koubová, DiS., 724 751 900, koubova@visk.cz
Cena:450 Kč
Délka:4 hod.
Poznámka:Místo srazu bude upřesněno v pozvánce. Vycházka naplněna. Děkujeme za pochopení.
Termín konání:Čt 04.05.2017   14:00-16:30
Místo konání:Praha, Petřín