VISK - vlajky v hlavičce

en de fr pl sl cz

VISK - Slideshow

BenešovBoleslavKladnoJezuitská kolej v Kutné HořePraha_KořenskéhoNymburkPříbramRakovníkPraha_Zborovského
en de cz cz

Microsoft Office pro pedagogy – pokročilé funkce / Excel

Seminář je zaměřen na pokročilé funkce vybrané aplikace kancelářského balíku Office - Excel, která usnadní učitelům i vedení školy tvorbu pedagogické dokumentace a učebních materiálů. Vybrané funkce programu Excel budou vysvětleny na konkrétních příkladech ze školní praxe.
Používání kancelářských programů se stalo již samozřejmostí, ale řada uživatelů s nimi pracuje jen na základní úrovni a nevyužívá pokročilé funkce. Pokročilými nejsou ani tak proto, že by bylo složité je používat, ale spíše proto, že ušetří čas strávený při tvorbě dokumentu, výrazně zlepší vzhled hotového dokumentu, a mohou dokonce zabránit problémům při konverzi dokumentu do formátu pdf, kdy se neprofesionálně zpracovaný dokument může „rozpadnout“.
Cílem vzdělávacího programu je seznámení pedagogů s pokročilými funkcemi kancelářského programu Microsoft Office - Excel. Pedagogové získají přehled o možnostech využití vybraných funkcí programu Excel pro běžnou školní praxi.
Obsah – témata:
Microsoft Office Excel 2017
- Data. Zpracování tabulky s daty, řazení, filtrování, přeskupování, skrývání sloupců – seznam vyexportovaný ze systému online (Bakalář, Certis apod.).
- Výpočty. Obecné zásady pro výpočty. Konstrukce vzorce pomocí operátorů a funkcí v klasické tabulce. Funkce v tabulkách dat – úpravy seznamu ze systému online. Kontrola návazností (předchůdci a následníci).
- Nástroje pro analýzu. Podmíněné formátování. Automatická tabulka. Minigraf. Kontingenční tabulka.
- Tisk. Specifika tisku v tabulkovém editoru – tisk části listu, tisk rozsáhlých tabulek na více listů papíru. Záhlaví a zápatí.
Kód:14-C8-G51
Určeno:pedagogickým pracovníkům ZŠ, SŠ.
Lektor:Ing. Michaela Seghmanová
Organizační garant:Bc. Martin Borský, 725 868 738, borskym@visk.cz
Cena:1300 Kč
Délka:8 hod.
Termín konání:Čt 08.11.2018   09:00-16:00
Místo konání:Slaný - OA Slaný, Smetanovo náměstí 1200