VISK - vlajky v hlavičce

en de fr pl sl cz

VISK - Slideshow

BenešovBoleslavKladnoJezuitská kolej v Kutné HořePraha_KořenskéhoNymburkPříbramRakovníkPraha_Zborovského
en de cz cz

Metoda Hejného v matematice na 2. stupni ZŠ / Rovnice

Praktický seminář je zaměřen na novou koncepcí vzdělávání v matematice, kterou rozpracoval prof. Hejný s kolektivem. Účastníci se na praktických příkladech seznámí s principy a zásadami nové koncepce vzdělávání v matematice orientované na budování schémat a se změnou role učitele,
kterou toto pojetí matematiky vyžaduje. Zároveň hlouběji proniknou do koncepce budování pojmu rovnice od 1. až po 9. ročník. Budou řešit úlohy, pomocí kterých žáci postupně objevují ekvivalentní úpravy rovnic, v prostředí Hadů, Šipkových grafů, Mincí, Vah, Krokování. Součástí semináře je i diskuze, v níž budou mít účastníci možnost získat odpovědi na otázky, které je v souvislosti s konstruktivistickým pojetím matematiky zajímají.
Seminář je určen učitelům, kteří absolvovali alespoň úvodní seminář k metodě Hejného ve výuce matematiky na 2. stupni ZŠ.
Kód:06-27-A93
Určeno:učitelům matematiky na 2. st. ZŠ a v odpovídajících roč. G.
Lektor:Mgr. Jana Hanušová, Ph.D.
Organizační garant:Vlasta Koubová, DiS., 724 751 900, koubova@visk.cz
Cena:850 Kč
Délka:4 hod.
Poznámka:Držitelem akreditace je společnost H-mat, o.p.s., se kterou seminář realizujeme. Účastníci semináře obdrží osvědčení vystavené H-mat, o.p.s. Seminář je určen učitelům, kteří už absolvovali alespoň úvodní seminář k metodě Hejného ve výuce matematiky na 2. stupni ZŠ.
Termín konání:Po 02.05.2016   09:00-12:15
Místo konání:VISK Praha, Kořenského 10, Praha 5