VISK - vlajky v hlavičce

en de fr pl sl cz

VISK - Slideshow

BenešovBoleslavKladnoJezuitská kolej v Kutné HořePraha_KořenskéhoNymburkPříbramRakovníkPraha_Zborovského
en de cz cz

Zdravý životní styl pro úředníky

Vzdělávací program se věnuje zásadám zdravého životního stylu (ZZŠ), nejčastějším příčinám nezdravého životního stylu a následným důsledkům. Účastníci jsou dále seznámeni s opatřeními vedoucími k nápravě těchto důsledků, a s ohledem na cílovou skupinu úředníků územních samosprávných celků jsou v závěru kurzu uvedena doporučení pro praktikování každodenních minimálních zásad zdravého životního stylu včetně opatřeních pro fyzickou a psychickou pohodu, která mohou být praktikována přímo na pracovišti.
Obsah kurzu:
Celkové zdraví je z 80% dlouhodobě závislé na našem životním stylu (výživa, pohyb, relaxace, psychika aj.). Zbývajících 20% připadá na dědičnost, životní prostředí a zdravotnickou péči. Životní styl je souhrn toho, jak člověk žije, a je složen s mnoha komponentů.
I. Nejdůležitější zásady zdravého životního stylu - pohyb, strava, tělesná hmotnost, preventivní péče, kouření a jiné návykové látky, odpočinek a relaxace, spánek, pozitivní přístup k životu, dobré sociální zázemí, psychická pohoda.
II. Nejčastější příčiny nezdravého životního stylu - nesprávná strava, nedostatek pohybu, dědičnost x kopírování zvyků v rodině.
III. Důsledky nevhodného životního stylu - zdravotní omezení, nadváha, špatné psychické rozpoložení.
IV. Opatření pro nápravu, zlepšení ZŽS - vhodné stravovací návyky a pitný režim, pohybové aktivity, psychika.
V. Možnosti pro každodenní minimum ZŽS – ranní vstávání a start do nového dne, minimum pro tento den, pracovní protažení a opatření pro pohodu, domácí relax.
Kód:24-20-S72
Určeno:Úředníkům a voleným členům zastupitelstev územních samosprávných celků, široké veřejnosti.
Lektor:Dominika Marková
Organizační garant:
Cena:10500 Kč
Délka:7 hod.
Poznámka:AKCE NA ZAKÁZKU, NENÍ MOŽNÉ SE PŘIHLÁSIT.
Termín zahájení:Út 26.05.2015   08:30
Termín ukončení:26.5.2015 (!)
Místo konání:Magistrát města Mladá Boleslav, Komenského náměstí 61